Kroplówki witaminowe Gdańsk i Gdynia

Od kilku lat w Trójmieście rośnie zainteresowanie kroplówkami witaminowymi, z makro i mikroelementami. Kroplówki takie cieszą się popularnością przede wszystkim wśród ludzi chcących dbać o zdrowie, urodę oraz u sportowców. Trend wlewów witaminowych został zapoczątkowany w latach 60 XX wieku w Stanach Zjednoczonych przez Johna Myersa (Myers' Cocktail). Doktor Myers przywiązywał dużą uwagę do wpływu diety i stylu życia na samopoczucie i zdrowie pacjentów oraz na rozwój chorób cywilizacyjnych. Nasza firma oferuje państwu możliwość podania kroplówki witaminowej pod adresem wskazanym przez pacjenta w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.
Dlaczego kroplówki witaminowe?
Wlewy witaminowe stosowane są między innymi w celach terapeutycznych albo, jako forma suplementacji związków odżywczych. Niektórzy korzystają z tak zwanych kroplówek witaminowych, dlatego że wszystkie podawane w nich składniki odżywcze (np. witaminy, aminokwasy, minerały itp.) charakteryzują się bardzo dużą biodostępnością dla komórek organizmu. Inaczej jest w przypadku suplementów doustnych, które często przyswajane są w ograniczony sposób (mniejsza ilość substancji we krwi). Należy jednak zaznaczyć, że nie wszystkie związki podane dożylnie zostaną wykorzystane przez organizm- nadmiar niektórych związków zostanie wydalony przez nerki. Można to łatwo zaobserwować np. po przyjęciu kroplówki z dużą dawką witaminy B12 (cyjanokobalamina)- mocz może być zabarwiony na kolor witaminy B12 (czerwony z odcieniem fioletowego).
Wlewy dożylne niosą ze sobą też niewielkie ryzyko powikłań związanych np. z wkłuciem czy nietolerancją jakiejś substancji. Zaletą terapii dożylnej jest wysoka jakość stosowanych preparatów. Wszystkie „suplementy” zawierają jednak tylko wybrane składniki i dlatego nie mogą stanowić podstawy diety, która powinna być podstawowym źródłem wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Ze względu na tryb życia w organizmie mogą występować niedobory substancji odżywczych, terapia dożylna może relatywnie szybko zbilansować ich niedobór, ale przedtem warto rozważyć również zmianę diety i skonsultować się z lekarzem, pielęgniarką, farmaceutą. Iniekcyjne preparaty zawierające witaminy, aminokwasy itp. powinny być przyjmowane tylko w uzasadnionych sytuacjach. Alternatywą dla preparatów dożylnych są zastrzyki domięśniowe i suplementy doustne.
Witaminy dożylnie?
W aptekach dostępna jest szeroka gama produktów witaminowych przeznaczonych do iniekcji. Niektóre z nich mogą być podawane podskórnie, domięśniowo lub/ i dożylnie, zależnie od informacji dostarczonej przez producenta. Ampułka może zawierać jedną wybraną witaminę (np. witamina C) lub np. zestaw witamin rozpuszczalnych w wodzie (np. B kompleks) albo tłuszczach (A, D, E, K). Wlew dożylny można uzupełnić o np. elektrolity (np. magnez), cukry (np. glukoza), aminokwasy, peptydy (np. glutation), kwasy tłuszczowe (np. lecytyna), kwas alfa-liponowy i wiele innych.Wymienione preparaty podane dożylnie wykazują natychmiastowe działanie, ale niektóre z nich mogą powodować skutki uboczne takie jak np. zawroty głowy, nudności, wymioty, wysypki, bule jelit oraz mogą wywoływać interakcję z innymi lekami lub reakcje uczuleniowe, dlatego przed przyjęciem wlewu należy skonsultować się z lekarzem.
Kroplówka witaminowa w domu?
W zależności od składu tak zwany witaminowy wlew dożylny można podać w domu, bez konieczności udawania się do ambulatorium. Do niewątpliwych zalet takiego rozwiązania należy zaliczyć duży komfort pacjenta, który nie np. musi podróżować i czekać w kolejce. Doceniają to szczególnie osoby zapracowane oraz Ci, którym np. ze względu na wiek lub schodzenia mają zmniejszoną mobilność i wychodząc z domu mogą potrzebować asysty opiekuna. Niektórzy pacjenci odczuwają obawę przed wkłuciem dożylnym, które niezbędne jest do podania kroplówki, ale wykonie procedury domu najczęściej ułatwia pacjentowi odprężenie, zmniejsza stres i ułatwia przeprowadzenie zabiegu. Kolejną bardzo ważną szczególnie dla osób o obniżonej odporności zaletą podania kroplówki w domu jest uniknięcie kontaktu z patogenami (np. wirusy, bakterie, grzyby) rezydującymi w środowisku ambulatoryjnym.
Kroplówki w Gdańsku, Gdyni?
Nasz mobilny zespół pielęgniarski jest do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, łącznie ze wszystkimi dniami wolnymi. Pielęgniarki chętnie przyjadą i podadzą kroplówkę we wskazanym przez Państwa miejscu. Nasze usługi świadczymy na terenie Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot). Termin wizyty dopasujemy do Państwa oczekiwań. Podłączamy również wlewy, w tym np. kroplówki witaminowe, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą kroplówek.