Detoks alkoholowy Gdańsk i Gdynia

Kroplówka na kaca (detoks alkoholowy) to usługa dla tych, którzy odczuwają dotkliwe skutki zatrucia alkoholem (np. obniżone samopoczucie, suchość w ustach, nudności, wymioty, ból głowy oraz mięśni, drażliwość, drgawki, lęk, halucynacja, kołatanie serca). Zabieg polega na dożylnym przetoczeniu dużej objętości płynów, zawierających między innymi podstawowe elektrolity (sód, potas, magnez i inne), witaminy (np. witamina C, B6, B12), cukry (glukoza). Zadaniem kroplówki na kaca, jest szybkie i efektywne uzupełnienie niedoborów, które spowodował alkohol a w przypadku osób uzależnionych również redukcja objawów zespołu abstynencyjnego i pomoc w przerwaniu ciągu alkoholowego. Wlew dożylny łagodzi nieprzyjemne skutki zatrucia alkoholem, poprawia samopoczucie, przywraca wigor i jasność umysłu ułatwiając powrót do normalnego funkcjonowania. Efekt zabiegu zależy od stanu pacjenta, a kroplówki nie są sposobem leczenia uzależnienia od alkoholu.

Sód zawarty we wlewie dożylnym pomaga organizmowi zatrzymać wodę utraconą w związku z nasilonym wydalaniem moczu spowodowanym przez spożycie alkoholu (etanol hamuje wazopresynę nasilając pracę nerek). Potas i magnez regulują pracę serca i pozostałych mięśni. Wysoka dawka magnezu działa uspokajająco, ułatwia zaśnięcie i pozytywnie wpływa, na jakość snu. Witaminy z grupy B przeciwdziałają między innymi polineuropatiom alkoholowym i biorą udział w metabolizmie węglowodanów. Dzięki dożylnemu podaniu glukozy błyskawicznie korygujemy poziom glikemii zaburzony przez alkohol (etanol blokuje glukagon, przez co niemożliwe jest uwalnianie glukozy ze zmagazynowanego glikogenu, co powoduje niedocukrzenie organizmu objawiające się np. poprzez brak energii). Witamina C pomaga w regeneracji komórek wątroby zaangażowanych w neutralizację alkoholu. W uzasadnionych przypadkach kroplówka może zawierać glutation lub ornitynę, które zapobiegają marskości wątroby.

Kroplówki nie obniżają istotnie stężenia alkoholu w krwioobiegu, etanol wydalany jest z moczem w niewielkim stopniu. Większość etanolu jest metabolizowana przez określone dehydrogenazy w wątrobie (etanol -> aldehyd octowy -> kwas octowy). Wolne tempo neutralizacji toksycznego aldehydu octowego może stymulować degradację hepatocytów powodując marskość wątroby. Alkohol działa niekorzystnie na układ krążeniowo oddechowy oraz może wywoływać stan zapalny trzustki.

Kroplówka z dojazdem (odtrucie domowe) to gwarancja dyskrecji oraz maksimum komfortu dla pacjenta. Każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście, szacunek i empatię. Oferujemy podanie kroplówki na kaca z dojazdem do Pacjenta (do domu, hotelu, biura, etc.) w Gdańsku, Sopocie i Gdyni oraz w okolicach Trójmiasta (np. Wejherowo, Pruszcz Gdański, Koleczkowo, Żukowo, Rumia, Reda).